25

Maher Zain Kimdir?

Maher Zain Kimdir?

Maher Zain Hayatı Maher zain’in müzik konusunda ilk esin kaynağı babası olmuştur, Maher zain’in babası Akdeniz ülkesi Lübnan da şarkıcıydı. Müzikal aletlerden ve müzikten çok etkilenen Maher ilk müzik deneyimini daha10 yaşındayken yaşadı ve o günden sonra müzik onun hayatının önemli bir parçası oldu.Maher Zain Kimdir?Maher Zain Kimdir? ve Maher Zain Hayatı konuları…Bu konuda Maher Zain’in hayatı hakkında faydalı özet bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Maher zain’in müzik konusunda ilk esin kaynağı babası olmuştur, Maher zain’in babası Akdeniz ülkesi Lübnan da şarkıcıydı. Müzikal aletlerden ve müzikten çok etkilenen Maher ilk müzik deneyimini daha10 yaşındayken yaşadı ve o günden sonra müzik onun hayatının önemli bir parçası oldu.

Maher zain 8 yaşında iken ailesiyle İsveç’e taşındı ve ora da okuluna devam etti, daha sonra üniversiteye girip havacılık mühendisliğinde lisans derecesi aldı. Etrafında çok şey değişmeye başlamıştı, değişmeyen tek şey müzik tutkusu idi, geceleri geç saatlere kadar arkadaşlarıyla şarkılar besteleyip, rap yapıyor ve müzik alanında çok çalışıyordu ve böylelikle müzik Maher zain’in hayatının en önemli şeyi oldu.

Bir süre müzik yapımcısı olarak da İsveç’te çalıştı, müzik dünyasında yükselen, yetenekli müzik yapımcısı olan RedOne ile tanıştı arkasından İsveçli sanatçılarla çalışmaya başladı ve sonra RedOne ile Newyorka taşındı, Maher zain önemli sanatçıların yanında da yer aldı.

Maher, Michael Jackson, Lady Gaga, Akon, Enrique Iglesias gibi önemli sanatçılarla iş yapma fırsatı da bulmuştu. Fakat Maher çok huzursuzdu çünkü müzik endüstrisi ve onu çevreleyen her şey ona göre değildi böyle düşünmeye başlamıştı. Bu nedenle İsveç’e dönmeye karar verdi, Stockholm’da faaliyet gösteren İslami bir topluluğa katıldı ve oradaki insanlarla vakit geçirmeye başladı, düzenli olarak kendisinin ‘evim’ dediği camiye gidip camilerde vakit geçirirdi.Bu kadar genç birinin güzel bir şekilde ilerlemesi rüya gibi görünse de Maher için rüya tanımı çok uzak bir terimdi.

Doğru yolu bulduğuna emin olan Maher zain müzik yoluyla insanlara yardım etmeyi ve kendilerine doğru yolu göstermeyi amaç edinmiştir. Gün geçtikçe çoğalan hayran kitlesiyle yaptığı işin doğru olduğunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor Maher zain Yolun açık olsun…
Maher Zain Kimdir?
Ya Nebi Salam Alayka Türkçe Versiyonu »Maher Zain Video