3

Halit Ertuğrul Kimdir?

Halit Ertuğrul Kimdir?Halit Ertuğrul Kimdir?
Sevilen yazar Halit Ertuğrul Kimdir? Bu konuda bütün merak ettikleriniz.

Eğitimci bir yazar olan Halit Ertuğrul, Adıyaman ilinin Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu öğrenimini doğduğu belde de, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir ilinde okumuştur. Daha sonra ise Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalından mezun olan yazar Halit Ertuğrul, Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Yönetim Bilimleri Bölümünde YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünde ise doktora çalışmalarını tamamlamıştır.Halit Ertuğrul Kimdir?Halit Ertuğrul Kimdir?
Sevilen yazar Halit Ertuğrul Kimdir? Bu konuda bütün merak ettikleriniz.

Eğitimci bir yazar olan Halit Ertuğrul, Adıyaman ilinin Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu öğrenimini doğduğu belde de, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir ilinde okumuştur. Daha sonra ise Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalından mezun olan yazar Halit Ertuğrul, Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Yönetim Bilimleri Bölümünde YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünde ise doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Güzel Yurdun çeşitli beldelerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Yazar olan Halit Ertuğrul Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı görevlerinde bulunmuştur. Akademik çalışmalarını tamamlayan değerli yazar Halit Ertuğrul, yurdun çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yapmıştır. Bu hizmetlerin dışında yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilimsel ve kültürel birçok faaliyetlere katılmış ve katkıda bulunmuştur.

Yazar Halit Ertuğrul, Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliye yakın kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlanmıştır. Yazarın kaleme almış olduğu kitapları çok sayıda ödüller aldı ve birçok dile çevrilmiştir. Ayrıca, yazarın kitaplarının bir kısmı da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından halka tavsiye edilmiştir. Yazarın yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel, Selim ve Hande, Canan gibi bir çok eserleri okuyucular tarafından büyük ilgi görerek baskı ve satış rekorları kırmıştır. Bu başarılar nedeniyle de YILIN YAZARI seçildi.
Eğitimci bir yazar olan Halit Ertuğrul, kitaplarının büyük ilgi görmesi nedeniyle, her gün okuyucularından birçok mektup, telefon, e-mail ve mesaj almaktadır.
Şimdiye kadar yaptığı güzel çalışmalardan dolayı, çok sayıda TAKDİRNAME alan yazar, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçilmiştir.
Yazar Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır ve bir dava adamı olması hasebiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Halit Ertuğrul Kitapları

Burada yazar Halit Ertuğrul’un şimdiye kadar çıkmış olan Kitaplarının isimlerine ulaşabilirsiniz.

*Asi Gönül
*Beni Bir Annem Sevmiş
*Cennete Giden Günahkâr
*İbret Ve Gözyaşı: Vasiyet
*Ateşte Açan Çiçekler
*Secdede Son Nefes
*Anne Baba Notunuz Kaç?
*Her Yönüyle Örnek Öğretmen
*Bir Gençlik Dramı Sevda
*Kendinizi Keşfe Var Mısınız? 21 Adımda Hedef 12
*Ateşte Yeşerdim
*İnsanlığa Adanmış Bir Ömür: Said Nursi’nin Destanlaşan Hizmeti
*Herkesin Öğretmeni Hz. Muhammed (a.s.m)
*Ezanla Diriliş
*Eğitimde Bediüzzaman Modeli
*Kendini Arayan Adam Rusça
*Son Umut
*Şark Kızı
*Gençlik Problemleri Ve Çözümler
*Üniversite Sınavını Nasıl Kazandım?
*Kendini Bulan Kadın
*Gizemli Davet
*Kendini Arayan Adam Almanca
*Kendini Arayan Kadın
*Öğretmenlerden Hizmet Öyküleri
*Emre
*Bilimsel Çalışmalarda Yeni Teknikler
*Canan
*Kitap Okumada Yeni Teknikler
*Çocuğumu Bana Verin
*Siz Kimsiniz?
*Öğretmenin Başarı Kılavuzu
*Öğrencinin Başarı Kılavuzu
*Kendimizi Nasıl Yetiştirelim?
*Dünyama Bahar Geldi
*Kültürümüzü Etkileyen Okullar
*Ailede Ve Okulda Çocuk Eğitimi
*Adım Adım Evlilik
*Gençlik Mektupları
*Uçurumdan Dönüş
*Dünyayı Ağlatanlar
*Yeni Bir Hayat
*Aşk Böyle Yaşanır
*Aysel
*Düzceli Mehmet
*Kendimi Buldum
*Kendini Arayan Adam
*Günümüzden Hizmet Öyküleri
*Okuyuculardan İbretli Mektuplar

Yazar olan Halit Ertuğrul, kitaplarına nesil yayınlarından ulaşabilirisiniz.

admin

3 Comments

  1. Halit amca tüm kitaplarınızın hepsini okudum Mardinli bir hayranınım okulda arkadaşlara hep sizden bahsederdim bana artık diyolarki yeter biliyoruz yine Halit abi bahsedeceksin gerçekten kitaplarınızı okuduktan sonra hayata bakış açım 160 derece deyişti bende size hayat hikayemi anlatmak isterim

  2. Öncelikle selamün aleyükm, aysel kitabınızı okurken çok duygulandım bu kitabı matematik ögretmenim okduğunu ve güzel olduğunu ju tavsiye edince hemen arayıp okudum tek kelimeyle mükemmel yazmışsınız darsı diğer kitapların ve yazar olmak isteyenlerin başına (@min)BAHAR GÜZEL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir