Sınavda Başarı Duası

Sınavda Başarı DuasıSınavda Başarı Duası sınavlara hazırlanan ve girecek olan kişilere çok faydalı olacaktır. Birçok konuda başarılı olabilmek isteyen kardeşlerimiz güzel bir abdest alıp daha sonra Euzü Besmele çekerek bu duaları okuya bilirler. Sınava girecek olan kardeşlerimiz ise sınava girmeden önce güzel bir abdest alıp daha sonra Euzü Besmele çektikten sonra aşağıdaki Duaları okumalıdır

Sınavda Başarı Duası Dua 1

Duanın Arapça okunuşu; Rabbi edhılni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın vec’al i min ledünke sultanen nesiyra.

Duanın Türkçesi; Ey ALLAH’IM! Gireceğim imtihana doğrulukla girmemi sağla. Çıkacağım(bu) yerden doğrulukla (başarı ile) çıkmamı nasip et ve benim için yüce katından yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.” Daha sonra şu duayı okumalıdırlar:

Sınavda Başarı Duası Dua 2

Duanın Arapça okunuşu; Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen
Duanın Türkçesi; Allahım zihnimi aç, ilmimi artır, fehmimi aç, imanımı genişlet…

Başka bir rivayette ise başarılı olmak için efendimiz şöyle buyuruyor: Büreyde radiyallahu anh dan rivayet edildiğine göre Allah kendisinden razı olsun: Bir keresinde (Rasulullah efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem hazretleri Büreyde radiyallahu anha:

’’Ey Büreyde! Sana birtakım güzel kelimeler dualar öğreteyim mi ki, Allahu Teâlâ kimin hakkında hayır dilerse, bu duaları kendisine öğretir (ya bizzat bildirir ya da başka bir öğreteni yollar) sonrada bu duaları kendisine ebediyen sonsuza kadar unutturmaz.’’

Başarı Duası
Bu duayı okuyan kardeşlerimiz inşaallah başarıya ulaşacaktır.

Duanın Türkçesi; ‘’Ey Allahım! Şüphesiz ki ben zayıfım. Rızan yolunda benim za’fiyetimi kuvvetlendir. Alın saçımdan tutup beni hayra çek ve islamı rızamın en son noktası kıl. Ey Allahım ben zayıfım beni kuvvetlendir. Ben zelil insanlar arasında hor görülen bir kimseyim: beni aziz et ben fakirim beni zengin et ey merhametlilerin en merhametlisi’’ de buyurdu. Efendimizin tavsiye ettiği bu duayı ezberleyip bol bol okuduğumuz takdirde birçok işlerimizde başarılı olacağız İnşaallah.

Duanın Arapça okunuşu; (Allahümme inni daifun fekavvi fi ridake da’ğfi ve ğüz ilelhayri binasiyeti vec’alil islame münteha ridaye Allahümme inni daifun fekavvini ve inni zelilün fe eizzini ve inni fekirun fe eğnini ya erhamer rahimin)(Ebu Yala: Taberani: Hâkim,1/527:İthaf,5/67)
Başarı Duaları

Benzer Başlıklar...

7 Adet Yorum Yapılmış

 1. sölemem diyor ki:

  bn sınava gircem ama hastayım yarın banyo yapcam nasıl olcak

 2. Akliselim diyor ki:

  Duanızı yazılı bir şekilde yanınıza alabilir ve sınava girmeden önce banyo yapmış bir şekilde okuya bilirsiniz…

  Başarılar…

 3. esma diyor ki:

  pazar günü yıkandım yıkanmadan yanıma alıp okursam olurmu recourse

 4. Akliselim diyor ki:

  Tabi ki okuya bilirsiniz
  .Biz size Namaz abdestli olmanızı tavsiye ederiz.

  Saygılarla

 5. tuna yardım diyor ki:

  bir başkası adına okuyabileceğimiz bir dua var mı acaba

 6. Akliselim diyor ki:

  Değerli Ziyaretçimiz, bu noktada yapacağınız en güzel iş bahsettiğiniz başka bir kişiye bu duaları tavsiye etmektir.
  Bu mümkün değilse bu dualar o kişi niyetiyle yapınız ve Yüce Mevlamızdan bu duayı kabul etmesini ve o kişiye başarılar nasip etmesini dileye bilirsiniz.

 7. cemre elif diyor ki:

  allah herkesin zihnini açsın işalah beni,m zihnimide

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>