0

Başarı Duası

Başarı Duası
Hayatta başarılı olmayı dileyen ziyaretçilerimiz için bu Başarı Duası Mevla’nın izni ile faydalı olacaktır.

Değerli ziyaretçimiz:Rasulullah efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin biz ümmetinin işlerinde daha başarılı ve etrafında daha çok sevilip izzet görmeleri ve fakirlikten kurtulmaları için tavsiye ettiği dualar şöyledir:Başarı Duası Hayatta başarılı olmayı dileyen ziyaretçilerimiz için bu Başarı Duası Mevla’nın izni ile faydalı olacaktır. Değerli ziyaretçimiz: Rasulullah efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin biz ümmetinin işlerinde daha başarılı ve etrafında daha çok sevilip izzet görmeleri ve fakirlikten kurtulmaları için tavsiye ettiği dualar şöyledir:

Büreyde radiyallahu anh dan rivayet edildiğine göre Allah kendisinden razı olsun: Bir keresinde (Rasulullah efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem hazretleri Büreyde radiyallahu anha:

’’Ey Büreyde! Sana birtakım güzel kelimeler dualar öğreteyim mi ki, Allahu Teâlâ kimin hakkında hayır dilerse, bu duaları kendisine öğretir (ya bizzat bildirir ya da başka bir öğreteni yollar) sonrada bu duaları kendisine ebediyen sonsuza kadar unutturmaz.’’
Ben: efendimize’’Buyur Ey Allahın Resulü !’’deyince, oda

Başarı Duasının Türkçe okunuşu;

‘’Ey Allahım! Şüphesiz ki ben zayıfım. Rızan yolunda benim za’fiyetimi kuvvetlendir. Alın saçımdan tutup beni hayra çek ve islamı rızamın en son noktası kıl. Ey Allahım ben zayıfım beni kuvvetlendir. Ben zelil insanlar arasında hor görülen bir kimseyim: beni aziz et ben fakirim beni zengin et ey merhametlilerin en merhametlisi’’de buyurdu. Efendimizin tavsiye ettiği bu duayı ezberleyip bol bol okuduğumuz takdirde birçok işlerimizde başarılı olacağız İnşaallah.

Başarı Duasının Arapça okunuşu; (Allahümme inni daifun fekavvi fi ridake da’ğfi ve ğüz ilelhayri binasiyeti vec’alil islame münteha ridaye Allahümme inni daifun fekavvini ve inni zelilün fe eizzini ve inni fekirun fe eğnini ya erhamer rahimin)Kaynak: (Ebu Yala: Taberani: Hâkim,1/527:İthaf,5/67)
Başarı Duası